Работилница за сурвачки и коледно-новогодишни картички отваря в РИМ-Плевен

31.12.2018

От 17 декември до 21 декември 2018 г. (понеделник – петък) от 09.00 до 16.00 ч. в експозиция „Традиционен бит и култура” на Регионален исторически музей – Плевен ще отвори врати работилница за изработване на сурвачки и коледно-новогодишни картички с традиционни мотиви.
Желаещите да вземат участие в инициативата трябва да носят дрянова или черничева пръчка, нанизани пуканки и сушени плодове, вълна, игла, конец, лепило и ножица, цветни моливи, пастели. РИМ – Плевен осигурява картон, велурена или гланцова хартия, вълнена разноцветна прежда и други помощни материали, необходими за изработването на сурвачките или поздравителните картички.
При записване на посочения телефон, предварително се уточнява какво ще изработват учениците.

Номерът на телефона е 0879 822 184: Миглена Николаева – ръководител отдел „Етнография”.

Източници - Дарик и РИМ - Плевен